Narzędzie Bożych rycerzy

Choćbyśmy kroczyli drogą Najwyższego i trzymali się jego wskazówek to należałoby ochronić się przed nieprawością, która grozi nam w jakimkolwiek okresie naszej ziemskiej podróży. Przykładów na wielorakie zrządzenia losu w przeszłości społeczności ludzkiej jest pełno. Przeto więc znaczące jest, żeby wyposażyć się w odpowiednią zasłonę na elementy zewnętrzne, które potrafiłyby nas pozbawić tak ważnej kwestii jak równowaga duszy jaką da się zdobyć jedynie dzięki kontaktowi z Panem.

Właściwymi tarczami mogą być wielorakiego typu artykuły religijne, takiego rodzaju jak krzyżyki, medaliki, brewiarze, ikony, albo różańce. Nie dość iż są one przeważnie wykonywane niesłychanie dokładnie i budzą w nas poczucie prawie perfekcji to dodatkowo wspomagają zabezpieczać się przed czyhającym na nas złem. Wpływają one na człowieka w tak korzystny sposób, iż nawet gdybyśmy przestali pamiętać o Bogu, to podczas dokonywania banalnych prac czy obowiązków, choćby i przypadkowo spojrzymy na taką rzecz to przywiedzie nam ona Go na myśl.

Dewocjonalia spowodują iż na sekundę przestaniemy realizować daną robotę i zamyślimy się nad mnóstwem ważnych rzeczy. Może to być szczery pacierz, w którym podzielicie się z Wszechmogącym swoimi wszelkimi troskami, nadziejami jak również niepokojami. Tak jak średniowiecznym wojom była konieczna tarcza do walki z adwersarzem, tak też i teraz rycerzom Boga nieodzowna jest tarcza, która zablokuje to co mroczne i ułatwi przegnanie wszelkich zakusów Szatana. Nawet prosty krzyżyk, który nosimy codziennie na szyi ustrzeże nas przed wieloma błędami lub negatywnym poczynaniem powodując iż będziemy szczęśliwsi.