Rekwizyty pomagające w kontakcie z Bogiem

obraz Matki BoskiejCzęsto ciężko jest nam wykryć rzeczywisty sens w wielu kwestiach, na jakie natrafimy w trakcie naszej ziemskiej drogi. Zaś wprawdzie wystarczy zerknąć na całokształt tego co nas okrąża z innej perspektywy. Każda z tych rzeczy i zjawisk jakie obserwujemy każdego dnia zostały w niejaki sposób utworzone, aby mogły być dla nas pomocne. Nawet jeśli byśmy w konkretnej sekundzie nie wiedzieli po co to wszystko, to potrafimy być przekonani, że Stworzyciel miał w tym jakiś większy zamysł.

Jeśli ciężko jest nam dojrzeć piękno Najwyższego w dowolnej materii, która nas okala to dobrze wyekwipować się w dewocjonalia czyli obiekty obrzędowe, tego typu jak na przykład różańce, medaliki, krzyżyki, ikony, figurki świętych. To wszystko pozwoli nam odkryć przynajmniej maleńką okruszynę Boga w kosmosie. Przywiedzie nas do ciekawego, należytego do spełnienia pełni radości oraz błogosławieństwa stan. Skoro jesteśmy tylko ludźmi to prosto jest nam wpaść w stan irytacji, uczepić się czegoś co nie zezwoli nam zasnąć, czegoś co będzie nam sprawiać poważny dyskomfort duchowy. Gdy nas coś takiego spotka to dobrze jest odnieść się do kogoś niezawodnego, kogoś, kto wie o nas wszystko, a kimś takim jest Bóg.

Rekwizyty religijne są o tyle ważne, że są podręczne, łatwo jest je ze sobą wziąć i nawet gdy nie zwracamy większej uwagi na to, że mamy je ze sobą to one same nam pokażą akuratną drogę oraz skierują nasz wzrok na siebie. Dysponują niebywałą mocą, a to wszystko za sprawą boskiej miłości o jakiej pragną nas przekonać. Choć nielekko jest ludziom we współczesnych czasach spostrzegać moc oraz majestat Pana, to jednakże jest to prawdopodobne. Wyłącznie momentami trzeba sobie nieco dopomóc, zatem ważne jest, by mieć pod ręką jakiś przedmiot przypominający nam o ciągłej obecności Stwórcy. Niechybnie, więc moc dewocjonaliów jest szeroka, gdyż potrafią wyznaczyć nam prawidłową drogę do Boga.

Chcesz wiedzieć skąd wzięły się dewocjonalia? Przeczytaj tutaj: http://www.caelestibus.ugu.pl/skad-sie-wzial-kult-swietych-i-dewocjonalia/