Silne dostojeństwo w niewielkich rzeczach

modlący się ludzie

W naszym całym działaniu bezsprzecznie natrafimy na szereg emblematów kościelnych oraz detali przywiązanych do własnej pobożności. A tak autentycznie dobrze zastanowić się, jakże systematycznie chociażby ludzie wierzący modlą się szczerze, z taką prawdziwą zadumą jak również interpretowaniem niebiańskich tajemnic. Niewątpliwie nieczęsto. Jakkolwiek jest coś, co potrafi przypomnieć nam o tym, aby bodaj na minutę unieruchomić się oraz pochylić nad tym, co nami wstrząsa ale również i miało miejsce od samego wstępu.

Tymże zagadnieniem jest rzeczywiście życzliwość Boga do człowieka, jaka jest uwzględniona w niebywałym dostojeństwie rekwizytów, konstrukcji, przyzwyczajeń, zdarzeń, zjawisk i innych. Przypominać o niej mają nam dewocjonalia, a zatem wszelakiego stylu, stworzone z poważnym pietyzmem krzyżyki, ikony, statuetki, różańce. Nie koncentrujmy się jednak tylko i wyłącznie na ich pięknych kształtach lecz spróbujmy skoncentrować się na czymś innym, czyli na tym co spowodowało że aktualnie jest tyle rzeczonego rodzaju obiektów. Przerwijmy na sekundę swe codzienne obowiązki i zadumajmy się nad tym jak poważny jest koncept Wszechmocnego względem ludzi.

Pewnie i nie każdy jest w stanie badać tajniki Bożej miłości, ale każdy winien spróbować spostrzec jak najwięcej. Dowolny, chociażby najmniejszy paciorek różańca, odmówiony ze prawdziwą chęcią ma niesłychaną siłę, nie jedynie wzbudzania sensacyjnych zjawisk, ale przede wszystkim napełnienia człowieczej duszy miłością do Boga. Dobrze dodatkowo poświęcić czasem intencję swej modlitwy naszym bliskim oraz obcym ludziom.

Czyniąc w taki sposób nie jedynie poczujemy się przyzwoicie, ale będziemy starannie śledzili to, jak przyjaźni na świat się stajemy, jak się permanentnie doskonalimy.